Mistrzowie Polis – Ubezpieczenia

Życie i zdrowie

W skład tego ubezpieczenia wchodzi ochrona życia i zdrowia – Twojego i Twoich bliskich. Ubezpieczenie na życie i ubezpieczenie zdrowotne, gwarantuje wypłaty w razie wypadku, choroby czy śmierci. Zapewnia Twojej rodzinie wsparcie finansowe w ważnych i trudnych chwilach.

Polisa na życie i ubezpieczenie zdrowotne pokrywa koszty leczenia chorób, operacji, rehabilitacji, niezdolności do pracy. W tym ubezpieczeniu jest naprawdę bardzo szeroki zakres możliwości, ponieważ życie ludzkie jest najcenniejsze. Jeśli mamy takie ubezpieczenie na życie od lat warto zajrzeć do polisy i zobaczyć co zawiera. Pan Tomek był przekonany, że jest ubezpieczony na życie na 100 tysięcy złotych, to prawda, ale wypłata całej sumy przysługiwała tylko przy śmierci podczas wypadku komunikacyjnego, inne przyczyny śmierci były ubezpieczone na 20 i 10 tysięcy złotych. Innym ciekawym przypadkiem jest Pan Stefan, który ma 75 lat i płaci składkę ubezpieczeniową od 50 lat. Ostatnio dowiedział się, że spora część jego składki idzie na zabezpieczenie takich ryzyk jak: urodzenie dziecka i osierocenie dziecka. Jednak w wieku 75 lat nie planuje dzieci, a jego najmłodszy syn ma 40 lat, więc nie ma fizycznej możliwości żeby kogoś osierocił.

Dobrze jest też zadbać o swoich bliskich, gdyby coś nam się stało. Warto wiedzieć, że 70 % Polaków umiera na choroby układu krążenia i nowotwory. Tu z pomocą dla naszych bliskich przychodzi oczywiście ubezpieczenie na życie.

Natomiast jeśli chodzi o zdrowie, to średnio co godzinę ludzie słyszą o różnych poważnych chorobach. Wtedy gdy mamy ubezpieczenie na życie i zdrowie ubezpieczyciel gwarantuje nam pieniądze na leczenie. Co w takich sytuacjach się przydaje. 

A co z wypadkami? Średnio co godzinę w Polsce  w wypadkach drogowych zostaje rannych około 100 osób. Leczenie po wypadku może trwać długo. Możemy nawet potrzebować rehabilitacji. Warto mieć ubezpieczenie zdrowotne, które wypłaca pieniądze z powodu uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku. Możliwości jest wiele, możemy zapewnić przyszłość naszym bliskim, kiedy my już nie będziemy w stanie o nich zadbać.