Mistrzowie Polis – Ubezpieczenia

Tanie ubezpieczenie OC

UBEZPIECZENIE OC

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest to ubezpieczenie majątkowe, które daje ochronę ubezpieczeniową, gdy ubezpieczony będzie zobowiązany do naprawienia szkody wyrządzonej komukolwiek w następstwie czynu niedozwolonego albo kontrahentowi wskutek niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania. Ubezpieczenie OC będzie Ci potrzebne np. kiedy posiadasz pojazd, który wymaga takiego ubezpieczenia.

Ubezpieczenie samochodu

  1. Ubezpieczenie OC- podstawowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych. Posiadasz auto, motocykl lub inny pojazd mechaniczny? Nie ma znaczenia, zgodnie z prawem musisz wykupić ubezpieczenie OC. W przeciwnym wypadku kolizja lub wypadek mogą Cię drogo kosztować.
  2. Ubezpieczenie AC- kompleksowe ubezpieczenie pojazdu na wypadek jego uszkodzenia, zniszczenia lub kradzieży. Ubezpieczenie OC nie chroni Twojego auta, a przecież nie chcesz ryzykować. Kierowcy może się przydarzyć wiele rzeczy: wypadek, kradzież, gradobicie, powódź, itp. W takich problemach pomoże Ci właśnie Autocasco. Nieważne, czy problem jest mały czy duży. Dzięki AC wypłacone zostanie ci odszkodowanie za kradzież lub uszkodzenie pojazdu. I to niezależnie od tego, czy stało się to przez Ciebie, inną osobę czy np. przez huragan lub grad.

Planujemy wakacje za granicą? Wiele osób wybiera się w podróż wakacyjną swoim autem. Przed takim wyjazdem koniecznie musimy się zorientować, w jakim zakresie nasza polisa AC obowiązuje za granicami naszego kraju, czy mamy zieloną kartę aby spędzić nasze wakacje przyjemnie i bezstresowo.

Ubezpieczenie samochodu to magiczna fraza którą wpisujemy w wyszukiwarce mając na celu znalezienie najtańszego ubezpieczenia OC, niejednokrotnie korzystamy z kalkulatora OC lub z pomocą przychodzi porównywarka OC. Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu? Przy obecnych cenach ubezpieczeń OC nie trudno o zawrót głowy, młody kierowca bez zniżek musi się liczyć, że za polisę OC zapłaci ponad 1000 zł. W tym przypadku z pomocą przychodzi Gefion, który ma najtańsze ubezpieczenia dla młodych kierowców bez zniżek. Innym rozwiązaniem jest dopisanie do dowodu rejestracyjnego członka rodziny który posiada historię i zniżki ubezpieczeniowe. Wówczas będą naliczane zwyżki młodego kierowcy i zniżki doświadczonego kierowcy i cena polisy OC powinna zejść poniżej 1000 zł.

Ubezpieczenie OC samochodu to bardzo ważna sprawa, należy pilnować terminów, jeśli nie chcemy mieć problemów finansowych. Nieraz się spotkałem kiedyś ze słowami: ‘po co ubezpieczać ten samochód jak i tak nikt nim nie jeździ?’ Odpowiedź jest prosta: ‘żeby nie zapłacić kary pieniężnej’. Za brak ubezpieczenia OC samochodu osobowego musimy się liczyć z grzywną od 840 zł do 4 200 zł, to stawki na 2018 r., natomiast w 2019 r. od 900 zł do 4 500 zł. A więc widać, że to nie przelewki i należy kupić polisę OC na czas.

Najtańsze OC

Każdy chciałby mieć wszystkie zniżki i brak szkód w historii. Wówczas znaleźć najtańsze OC to nie problem. Ale jak wiemy codziennie na drogach w Polsce dochodzi do ponad 1000 kolizji. Dlatego nie jest sztuką kupić tanią polisę OC jak się ma wszystkie zniżki, ale sztuką jest nie przepłacić za ubezpieczenie OC kiedy ma się szkody. 

Za przykład niech posłuży Pan Wojtek, który ma 45 lat i od 5 lat wykupuje ubezpieczenie OC pojazdów, niestety w jego historii jest 2 szkody, co gorsza nie posiada uprawnień do kierowania samochodem. Chociaż ma 45 lat w większości towarzystw ubezpieczeniowych będzie traktowany gorzej niż młody kierowca bez zniżek. Jedyna dobra wiadomość jest taka, że ma wiejski kod pocztowy. W większości towarzystw ubezpieczeniowych składka roczna za polisę OC dla tego klienta na Forda Mondeo 2.0 z 2001 r. wynosi około 1000 zł. Jednak kiedy liczymy w Gefion ku naszemu zdumieniu widzimy cenę 680 zł.

Kolejny przypadek dotyczy Pana Zbigniewa z Lublina, który ma długą historię ubezpieczeniową, ale 4 szkody w ostatnich 5 latach. Samochód to Renault Laguna 1,8 z 2003 r., to na tyle trudny przypadek, że nie każde towarzystwo ubezpieczeniowe chce podpisać z nim umowę. Np. AXA odwołuje do centrali, ale od razu zastrzega, że oferta będzie niekorzystna. Link4 oferuje 1200 zł, inne firmy ubezpieczeniowe jeszcze więcej. A Gefion 800 zł. Różnica kosmiczna. Pani Anna z Warszawy niedawno kupiła Peugeota 307 1,6 z 2004 r. polisa OC na dwie raty wyniosła 629 zł. Jeśli chodzi o OC krótkoterminowe czyli 30 dni, np. dla komisów to najlepsze oferty mają w TUZ i Link4, na samochody osobowe ok. 60 zł.

Najtańsze ubezpieczenia młodych kierowców i ubezpieczenia bez zniżek

Czekałeś na tą chwilę kilkanaście lat, do tej pory siedziałeś z boku i obserwowałeś. Musiała wystarczyć gra samochodowa. Wyobrażałeś sobie nie raz jak prowadzisz auto i redukujesz biegi. No i nareszcie zdałeś egzamin na prawo jazdy, kupiłeś pierwsze auto zarejestrowałeś na siebie. I poszedłeś ubezpieczyć? I ogromny ból. Za rok ubezpieczenia samochodu za 5 000 zł masz zapłacić prawie 2 000 zł, a co najgorsze agent ubezpieczeniowy przekonuje Cię, że to najlepsza cena bo jesteś młodym kierowcą i nie masz zniżek. I co wtedy? To nie koniec świata. Zadzwoń do nas a policzymy Ci najtańsze ubezpieczenie dla młodych kierowców bez zniżek. Na pewno da się coś zrobić, żebyś zapłacił poniżej 1 000 zł.

Najtańsze ubezpieczenie OC online

W dobie rozwijającej się techniki coraz więcej osób swoje rachunki płaci przez Internet. Nie inaczej wygląda sytuacja z ubezpieczeniami. Ale pewnie wiele osób się zastanawia czy to bezpieczne? Albo dlaczego ubezpieczenie online jest najtańsze? Jeśli chodzi o pierwsze pytanie, to tak jak w przypadku kiedy spotykamy się z agentem ubezpieczeniowym ‘face to face’ powinniśmy sprawdzić jego uprawnienia, NIP, itp.

Podobnie sytuacja wygląda z ubezpieczeniem online, należy zweryfikować agenta ubezpieczeniowego, jego działalność gospodarczą, uprawnienia do wystawiania ubezpieczeń. I najważniejsze jak już dostaniemy ofertę czy też polisę, zawsze możemy zadzwonić na infolinię danego towarzystwa ubezpieczeniowego i zapytać czy mają taką w bazie, albo potwierdzić nr do wpłaty składki za polisę. Zazwyczaj jest tak, że pieniądze wpłacamy bezpośrednio na konto towarzystwa z którym zawieramy ubezpieczenie OC, a później konkretne towarzystwo rozlicza się z agentem.

Czy rzeczywiście ubezpieczenie OC online jest najtańsze? Tak, zazwyczaj przez Internet jest najtaniej, jednak nie jest to pewnik. Za tym, że taniej przemawia przede wszystkim brak konieczności wynajmowania biura, co wiąże się z comiesięcznymi oszczędnościami na poziomie 2 000 zł. Jest to bardzo wygodna forma kupowania polisy, ponieważ nie musimy wychodzić z domu i tracić czasu na dojazd do agencji ubezpieczeniowej. Jak to wygląda w praktyce?

U nas działa to tak:

  1. wysyłasz nam dane do wyliczenia oferty,
  2. w ciągu maksimum 3 godzin wysyłamy Ci najkorzystniejszą ofertę (ewentualnie 2-3),
  3. jeśli zdecydujesz się na którąś ofertę, wysyłamy Ci polisę wraz z oświadczeniami do podpisania, oraz druk płatności,
  4. drukujesz dokumenty, podpisujesz, skanujesz i odsyłasz do nas, opłacasz składkę ubezpieczenia. I już! Masz polisę.

Porównywarka OC

Tak, istnieje coś takiego jak porównywarka OC. Idea jej twórców polega na tym, że wpisując dane pojazdu i właściciela, porównywarka obliczy wysokość składki ubezpieczenia  OC we wszystkich dostępnych firmach ubezpieczeniowych. Pomysł rzeczywiście nowatorski i bardzo rozwojowy. Gdyby wypalił około 40 000 ludzi w Polsce mogłoby stracić pracę. Jednak jak na razie taki program który obliczy OC jest utopią. Korzystając z porównywarki OC i licząc składkę u agenta ubezpieczeniowego możemy spotkać się z niemałymi rozbieżnościami. Dlaczego? Przede wszystkim chodzi o to, że każdy agent ubezpieczeniowy ma swój budżet zniżek, ponadto może poprosić o dodatkowe. Wyliczając polisę OC system sprzedażowy danego towarzystwa zadaje różne pytania odnośnie klienta i pojazdu, zazwyczaj się one powtarzają, jednak są też pytania indywidualne. A co z kalkulatorem OC?

Kalkulator OC

Kalkulator OC to strona internetowa konkretnego ubezpieczyciela (np. Link4, AVIVA) na której każdy może obliczyć składkę. W sieci można przebierać w kalkulatorach OC z różnych firm ubezpieczeniowych.

Jednak jest to tylko zarys tego co może wyjść w rzeczywistości, ponieważ kalkulator nie ma wszystkich pytań, które są w systemie. A przede wszystkim nie ma zniżek, które mają agenci. On liczy wstępną polisę i nie we wszystkich towarzystwach. Agent przedstawia lepsza i tańsza polisę.

Na co uważać, kiedy wyliczamy polisę przez kalkulator OC?

Podstawowe pytania nie powinny nikogo dziwić, jednak zapytanie o kolor pojazdu może być zaskakujące. W kalkulatorze ubezpieczenia OC może pojawić się wiele innych dziwnych pytań: czy samochód będzie użytkowany za granicą; czy pierwszy właściciel kupił samochód w Polsce; kod pocztowy miejsca parkowania; miejsce parkowania pojazdu w nocy; zniżka/zwyżka dla poprzedniego OC.

Kalkulator zapyta o informacje czy główny kierowca jest jednym z właścicieli samochodu; ilu jest dodatkowych kierowców, którzy mają mniej niż 25 lat lub posiadają prawo jazdy krócej niż rok; czy któryś ze współwłaścicieli posiada dzieci w wieku 18-25 lat. Jeśli samochód będą prowadzić młodzi kierowcy, ubezpieczyciel może podwyższyć składkę…

Te pytania zajmują bardzo dużo czasu i są niedopracowane. Cały system „kalkulator OC” jest niedopracowany. Człowiek myśli ze zaoszczędza czas i środki, a w rzeczywistości nie dostanie zadowalającej odpowiedzi i musi iść do multiagencji. 

Dlatego u nas na stronie nie znajdziesz typowego kalkulatora OC, tylko formularz z danymi niezbędnymi do wyliczenia składki OC. Maksymalnie do 3 godzin, ale zazwyczaj w ciągu 1 godziny, wyślemy najlepszą ofertę. Zapraszamy do naszego KALKULATORA.

Tanie i dobre AC

Niejeden kierowca chciałby mieć tanie i dobre AC, jednak to kolejna utopia. Jak w większości sytuacji, albo coś jest dobre albo tanie, zazwyczaj nie idzie to w parze. Mając ubezpieczenie AC można spokojniej żyć, nie obawiając się kradzieży czy ponoszenia kosztów kolizji. Dobre AC powinno zawierać Assistance bez limitów kilometrów w Polsce, żeby nie martwić się o to co zrobię jak zepsuje mi się auto jadąc na nad morze czy w góry. Bardzo ważna jest też stała suma ubezpieczenia i brak amortyzacji części czy też ochrona zniżek, bo lepiej zapłacić raz na rok 100 zł za ochronę zniżek niż później przez kilka lat kilkaset złotych więcej za szkodowość. Im starszy samochód tym niższa cena polisy AC. Co ciekawe w Warcie nie ma ograniczeń wiekowych pojazdu na ubezpieczenie AC.