Mistrzowie Polis – Ubezpieczenia

Dom i mieszkanie

Ubezpieczenie domu i mieszkania ma szeroki zakres ochrony. Obejmuje miedzy innymi: zalanie, kradzież, przepięcie, pożar. Ubezpieczenie mieszkania, domu to ochrona twojego mienia, więc warto z niej skorzystać.

Możemy ubezpieczyć dom i pomieszczenie przynależne do niego np. garaż, piwnica, strych. Również możemy ubezpieczyć to co znajduje się w mieszkaniu czy w domu np.: meble, sprzęt RTV i AGD, sprzęt fotograficzny, instrumenty muzyczne, biżuterię i inne rzeczy. Jest możliwe ubezpieczenie elementów stałych, czyli to czego nie da się zdemontować, np. glazura, wyposażenie łazienki.

Wszyscy dbamy o swoje ogrody, altany oraz domki letniskowe. Je również, jak najbardziej warto ubezpieczyć. Ponieważ jak to po za domem, mogą wydarzyć się różne rzeczy. Ktoś może wyrwać albo zniszczyć kwiatki. Ktoś namalować nam graffiti na płocie. Również warunki pogodowe mogą zrobić wiele, np zniszczyć meble ogrodowe lub spowodować nieodwracalne straty dla roślinności ogrodowej. To wszystko możesz ubezpieczyć w zależności co masz i co byś chciał zawrzeć w pakiecie lub ile byś chciał przeznaczyć funduszy na ubezpieczenie domu, mieszkania. 

Uwaga! Ważnym pojazdem, który należy ubezpieczyć i coraz więcej ludzi faktycznie to robi – jest rower. Coraz więcej osób stawia na podróż rowerem i kupuje naprawdę fajne, drogie i wygodne rowery. Oczywiście mamy możliwość ubezpieczyć rower. Znamy przypadki gdzie właściciel posesji zostawił rower podpięty u siebie na podwórku przy słupku, kiedy brama była zamknięta. I w biały dzień złodzieje ukradli rower z posesji właściciela, kiedy ten był w domu. Dlatego jeśli już inwestujemy w dobry sprzęt, w rower za kilka tysięcy złotych, nie oszczędzajmy na polisie. A co jeśli podczas jazdy rowerem, przejażdżka zakończyła się wypadkiem? W takiej sytuacji przyda się pomoc na miejscu i pieniądze na naprawę roweru. No dobrze, ale jak ubezpieczyć rower? Istnieje bardzo proste rozwiązanie ubezpieczając dom, w pakiecie możesz ubezpieczyć również rzeczy, które tam się znajdują.

Ubezpieczenie OC mieszkaniowe polecane szczególnie tym osobom, które mieszkają w bloku, by zabezpieczyć się na wypadek zalania sąsiadów lub gdy to nas sąsiedzi zaleją, a nie mają ubezpieczenia mieszkania. W ciągu roku jest wiele promocji w różnych firmach na ubezpieczenia domu czy mieszkania dlatego warto, bo nie są to duże pieniądze.

Każdy lubi dbać o swój dom, tym bardziej gdy niedawno zrobił remont. Warto wykupić ubezpieczenie domu lub mieszkania. Ubezpieczenie pokrywa nawet małe szkody. Posłużmy się przykładem z życia. Pani Ula mieszka w domu, który nie należy do nowych, ale wyremontowanych. Okazuje się, że po silnych opadach ma przeciek z dachu przez wentylację, niewielki, ale jest. Na ścianie w kuchni pojawiły się zacieki brudnej deszczówki. Pani Ula nie przejmuje się, ponieważ ma ubezpieczenie domu. Robi zdjęcia wysyła do agencji ubezpieczeniowej w której wcześniej wykupiła polisę, np: PZU i czeka na odp. Co się okazuje, wydaje się mała usterka. A jednak! Jest to szkoda za którą Pani Ula dostała 1000 zł. Opłacało się wykupić ubezpieczenie domu? Oczywiście, że tak. Warto to zrobić, tym bardziej, że nie są to duże pieniądze. Gdyby Pani Ula nie miała ubezpieczenia domu, musiała by umyć ścianę, iść do sklepu i kupić farbę, wałek itp. za swoje własne, ciężko zarobione pieniądze. A tak, ma wypłacone z agencji ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie gospodarstwa rolnego. Pakiet dobrowolnych ubezpieczeń dla rolników gwarantuje kompleksową ochronę od ryzyk typowych dla tej branży, np.: grad, powódź czy nawet pożar. Ubezpieczenie przeznaczone jest szczególnie dla rolników, którzy chcieliby kompleksowo, jedną polisą- ubezpieczyć swoje budynki, mienie ruchome, zwierzęta gospodarskie, pojazdy wolnobieżne, a także odpowiedzialność cywilną związaną z posiadaniem gospodarstwa rolnego i w życiu prywatnym. Takie całościowe ubezpieczenie jest atrakcyjne ze względu na zniżki.